PORTALE PARTNERÓW

Jak usunąć negatywne opinie w Google?

W czasie wykonywania spaceru wirtualnego w Google Street View łączone są zdjęcia z wizytówkami fotografowanych miejsc. Wielu właścicieli firm często nie zdają sobie sprawy z tego, że ich profil firmowy może zawierać zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie, które wystawione są przez klientów. Podczas dodawania spaceru do wizytówki, często pojawia się pytanie, jak usunąć negatywne opinie w Google? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, dlatego warto poznać najlepszy sposób i dowiedzieć się o skutecznych rozwiązaniach tego problem. Poznaj sposób, którego nie znajdziesz nigdzie indziej!

Jak usunąć negatywne opinie w Google – schowaj zakładkę opinię

Na początek warto wspomnieć, że jeden z największych rywali Google, jest Facebook, na którym właściciele firm mogą zdecydować się na wyłączenie zakładki „recenzje”. Niestety w Google nie ma możliwości schowania zakładki „oponie”. Ten problem dotyczy każdego typu działalności, bez żadnych wyjątków. Obecnie każda firma może być oceniona, jednak warto wiedzieć, że nie każdy użytkownik może naszą firmę ocenić.

Każdy właściciel przedsiębiorstwa powinien zdawać sobie sprawę, że opinie w Google są bardzo ważne, a przez to wiele osób będzie chciało zacząć taki profil jeszcze raz, od zera, czyli z czystym rachunkiem. To właśnie dlatego, pojawia się pytanie, jak usunąć negatywne opinie w Google? Większość negatywnych opinii można usunąć, albo zdecydować się na ich zniwelowanie, co jest możliwe,  jeżeli takie opinie sprawdzane są i usuwane w odpowiednim czasie. Znacznie trudniej jest pozbyć się opinii, które pojawiły się kilka lat temu.

Dlatego właśnie wielu właścicieli firm chciałoby mieć nowy profil Google, jednak nie pozwala on na takie działanie. Nawet jeżeli uda nam się to zrobić, to stare opinie, przejdą na nową witrynę, ponieważ Google z łatwością zrobi duplikat tego miejsca. Trzeba jednak wiedzieć, że przeniesienie opinii może zająć kilka dni, albo tygodni, w ten właśnie sposób Google zabezpiecza się przed usunięciem opinii. Warto jednak spróbować, ponieważ istnieje duża szansa, że po przeniesieniu opinii, zdążysz je usunąć, ponieważ masz na to jeszcze czas.

Close